Docieplenia budynków, domów i okien

Docieplanie budynków to jeden z ostatnich etapów podczas budowy domów. Docieplanie budynków od wewnątrz jest coraz częściej stosowaną metodą aczkolwiek nadal w naszych domach dominuje sposób docieplania od zewnętrznej strony. W Polsce dominują domy ze ścianami dwuwarstwowymi, dlatego w tym wypadku możemy wybierać między dwoma rodzajami docieplenia budynku od wewnątrz, albo za pomocą wełny, albo styropianu. Nie warto porywać się na samodzielne docieplanie poddaszy pianą lub granulatem, ponieważ należy posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby wykonać prawidłowo taki zabieg. Wszelkie niedociągnięcia i ubytki w dociepleniu stropodachu lub poddasza może skutkować w przyszłości słabą jakością izolacji.

W większości firm zajmujących się dociepleniami domów, ceny usług posiadają wliczone już wszystkie elementy niezbędne do wykonania pracy, będzie to usługa montażowa , dobrej jakości styropian lub wełna, kołki, siatki, zaprawa. Cena za metr docieplenia budynków przy wyborze styropianu wynosi od 200 do 250  złotych, natomiast wybierając wełnę kwota ta jest nieco wyższa i oscyluje w granicach od 240 do 290 złotych. Samodzielne docieplenie domu na pewno byłoby dużo tańszą inwestycją, jednak w takich pracach związanych z wykończeniem domów, warto mieć pewność co do klasy wykonania usługi, ponieważ złe docieplenie domu, później będzie skutkowało wyższymi opłatami za ogrzewanie naszego domu.

Docieplenia okien

Warto pomyśleć również o dociepleniu okien, kiedy służą nam one już jakiś czas. Docieplenie okna dachowego może w znacznym stopniu poprawić komfort grzewczy całego budynku, ponieważ okna po kilku latach użytkowania, potrafią zmniejszyć swoją szczelność nawet o jedną czwartą początkowej wartości. Aby docieplić okna możemy spróbować wykonać następujące czynności: wymienić uszczelki, uszczelnić tynk, wyregulować okucia oraz wymienić pakiet szybowy. Niestety ostatnia czynność, czyli wymiana pakietu szybowego przynosi najlepsze efekty, jednak równocześnie generuje najwyższe koszty związane z dociepleniem okna. Dlatego jeżeli mamy określony budżet powinniśmy najpierw spróbować innych technik docieplenia okna dachowego.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]